VISUOMENĖ KVIEČIAMA SUSIPAŽINTI SU TEISINĖMIS SITUACIJOMIS IR PASITIKRINTI TEISINES ŽINIAS

Balandžio 22 d. visi norintys kviečiami pasitikrinti savo teisines žinias Nacionalinės teisinių žinių olimpiados teste, kurį galite rasti Olimpiados partnerių puslapyje www.delfi.lt .  Olimpiados organizatoriai visuomenei paruošė specialų testą, kviesdami atsakyti į klausimus, suformuluotus pagal kasdienes ir praktines situacijas. 30 situacinių klausimų bus pateikti iš administracinių santykių, civilinės, baudžiamosios teisės sričių, vartotojų apsaugos, darbo santykių sričių. Testo klausimams atsakyti prireiks ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei tarptautinės teisės žinių.

Teisines žinias tikrinsis ir daugiau kaip 70 Lietuvos mokyklų, kurios užsiregistravo dalyvauti Olimpiadoje.  Moksleiviai I turo testus balandžio 22 d. laikys savo mokyklose. Klausimai bus skirstomi į du pogrupius 9-10 ir 11-12 klasių.

9-10 klasių moksleiviai egzaminus laikys 10.00-11.00 val. puslapyje I TURO ATRANKA (9-10 KLASĖS);

11-12 klasių moksleiviai egzaminus laikys 11.30-12.00 puslapyje I TURO ATRANKA (11-12 KLASĖS)

Pasak olimpiados organizatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, testo klausimuose moksleiviai neabejotinai atpažins teisines situacijas, su kuriomis jau teko susidurti. O kitos – galbūt padės sužinoti, kaip elgtis ar nesielgti. Visuomenei testas turėtų padėti atsakyti į rūpimus teisinius klausimus, kylančius darbo, vartojimo, administraciniuose ir tarpusavio santykiuose. „Teisinės žinios padeda suprasti mūsų valstybės sąrangą, įgalina vertinti veiksmų teisėtumą. Jos labai praverčia ir kasdieniniame gyvenime, pavyzdžiui, formuluojant klausimą profesionaliam teisininkui, ar sprendžiant įsigytos nekokybiškos paslaugos ar prekės problemas. Esu įsitikinęs, kad olimpiada yra puiki proga mūsų jaunajai kartai ne tik pasitikrinti, bet ir daugiau sužinoti tiek apie savo teises, tiek ir pareigas“, – teigia Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

Olimpiados II turas vyks gegužės mėn. pradžioje. Olimpiados nugalėtojų laukia vertingi prizai: teisės studijų stipendija, įsteigta tarptautinės advokatų kontoros Eversheds Saladžius, kelionė į Europos parlamentą (steigėjas –Europos Parlamento narys A. Guoga), interaktyvios karjeros dienos kartu su klase tarptautinėje bendrovėje (PricewaterhouseCoopers), tarptautinės vasaros mokyklos ir kt.

Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, rengia – Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos teisininkų draugija. Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos Advokatūra, Lietuvos Aukščiausiasis teismas, Lietuvos Antstolių rūmai, Lietuvos Notarų rūmai, Nacionalinė teismų administracija, Europos Parlamento narys A. Guoga, tarptautinė advokatų kontora Eversheds Saladžius, Pricewaterhouse Coopers, „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Scroll to Top