Paskelbti nacionalinės moksleivių teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Balandžio pradžioje startavusi Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Lietuvos Advokatūros Nacionalinė teisinių žinių olimpiada moksleiviams pasiekė finišą. Gegužės 16 dieną Teisingumo ministerijoje buvo apdovanotų šių metų olimpiados nugalėtojai.
Olimpiada vyko dviem turais. Pirmame ture moksleiviai iš visos Lietuvos savo mokyklose atliko specialų teisės žinių testą. Organizatoriai džiaugiasi, kad susidomėjimas konkursu auga – pirmoje olimpiadoje užsiregistravo virš 600 moksleivių, antrojoje – jau virš 800, o šiemet virš 1000 moksleivių iš daugiau nei 80 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Šiais metais aktyviausi dalyvavo Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Alytaus rajonų moksleiviai. Į finalą buvo atrinkta virš 300 geriausiai pasirodžiusių moksleivių.
„Labai džiaugiamės, kad dalyvaujančių mokyklų skaičius auga, o prie iniciatyvos prisijungia vis daugiau mokyklų. Džiugu, kad būtent pirmą kartą dalyvaujančių mokyklų moksleiviai užima prizines vietas – taip nutiko ir šiemet“, – pasakoja olimpiados koordinatorė Inga Mickevičiūtė.
Pasak I. Mickevičūtės olimpiada jau tapo ne tik konkursu, bet ir vieną kartą per metuose organizuojama teisės pamoka, kurios metu mokiniai savarankiškai ruošiasi testui, naudoją mūsų paruoštą informaciją ir patys jos ieško, laiko net du testus, dalyvauja paskaitose ir susitinka su įvairių teisinių profesijų atstovais.
MRU Teisės fakulteto prodekanė profesorė Snieguolė Matulienė pabrėžė, kad šios olimpiados tikslas – ne skatinti moksleivius stoti į teisę, bet suteikti teisės žinių, kurias jie galėtų pritaikyti kasdienėse gyvenimo situacijoje. „Olimpiados šūkis – teisė kiekvienam, o teisinis švietimas – vienas iš prioritetinių dalykų, – sakė S. Matulienė.– Praėjusių metų olimpiados laimėtojas pasirinko sporto vadybos studijas, tačiau teisinės žinios jam tikrai pravers, nes su teise susiduriame visur. Vis dėl to diskutuojame su Švietimo ir mokslo ministerija, kad ši olimpiada būtų įtraukta į oficialų moksleivių olimpiadų sąrašą“, – sakė S. Matulienė. Nugalėtojas apsisprendė studijuoti teisę

11-12 kategorijos laimėtojas Baisiogalos gimnazijos moksleivis Tomas Kačiukevičius LRT laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo, kad dalyvauti konkurse jį paskatino istorijos mokytoja. Tomas prisipažįsta, kad net ir patekęs į finalinį etapą nesitikėjo, kad pateks tarp geriausių. Tomas ne tik domisi teise, bet ir lanko imtynių treniruotes. Ši mokslo pergalė jam pirmoji ir labai reikšminga, nes nugalėjo nacionaliniame konkurse, kuriame varžėsi keli šimtai moksleivių.
Paklaustas, ar po laimėjimo planuoja rinktis teisės studijas, Tomas sakė, kad iki olimpiados jis dar dvejojo, tačiau po sėkmės jis apsisprendė rinktis būtent teisės studijas. Olimpiados organizatoriai apdovanojo po dešimt aukščiausius balus surinkusių mokinių iš kiekvienos kategorijos bei jų mokytojus.
Šiemet tarp geriausių – Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos, Vilniaus licėjaus, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, Baisogalos gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Telšių Žemaitės gimnazijos, Plungės Saulės gimnazijos moksleiviai. Pirmąja vietą 9-10 klasių kategorijoje laimėjo Klaipėdos Ievos Simonaitytės moksleivis Amadėjus Kubilius. 11-12 klasių kategorijoje – Baisiogalos gimnazijos moksleivis – Tomas Kačiukevičius. Nugalėtojams prizus įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžiusׅ“. Antrąsias vietas 9-10 klasių kategorijoje pelnė Vilniaus licėjaus moksleivis Justas Dijokas, 11-12 klasių kategorijoje – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleivis – Džiugas Rumbutis. Trečias vietas 9-10 klasių kategorijoje pelnė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos moksleivė Izabelė Gervelytė, 11-12 klasių kategorijoje – Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleivė Milda Pimpytė.

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. Olimpiados partneriai – pagrindinio prizo steigėjas – advokatų kontora „Eversheds Saladžiusׅ“, Švietimo ir mokslo ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos Aukščiausias teismas, Nacionalinė teismų administracija, Antstolių rūmai, Informacinis partneris – naujienų portalas 15min.lt.

 

Scroll to Top