Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai.
Moksleivius, jų mokytojus pasveikino šios iniciatyvos globėjai ir organizatoriai: Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė.
Milda Vainiutė dėkojo olimpiados organizatoriams ir pabrėžė teisės žinių reikalingumą: „Šiandien teisininko profesija labai universali, teisės žinios labai reikalingos kiekvienam“, – sakė ministrė.

I.Vėgėlė taip pat akcentavo teisės žinių svarbą: „Nėra gyvenimo srities, kurios nereguliuotų teisės aktai. Be to, gilinantis į teisės aktus plečiasi ir žmogaus akiratis, todėl jaunam žmogui teisės žinios tikrai reikalingos“, – pastebėjo I. Vėgėlė.
Olimpiados iniciatorė L. Jakulevičienė dėkojo ne tik olimpiadoje dalyvavusiems moksleiviams, bet ir mokytojams, skatinusiems moksleivius domėtis teisės žiniomis ir aktyviai dalyvauti olimpiadoje. Šiemet kaip ir pernai aktyviausiais išliko Kauno ir Alytaus rajonų moksleiviai.
Po pirmojo etapo į finalą, kuris vyko Mykolo Romerio universitete, pateko 260 moksleivių. Tarp 9-10 klasių moksleivių šiemet nugalėjo KTU gimnazijos moksleivis Justinas Skurkis. Tarp 11-12 klasių moksleivių – LSMU auklėtinis Džiugas Grėbliūnas. Moksleiviui įteikta olimpiados rėmėjo pagrindinis prizas – „Eversheds Saladžius” teisės studijų stipendija.

Lietuvos advokatūros atstovas Mindaugas Kukaitis sveikindamas laureatus ir dovanodamas Lietuvos advokatūros įsteigtą prizą – „Svajonių atostogos”– juokavo, kad po intensyvios teisinių žinių olimpiados ir jauniesiems teisininkams reikalingas poilsis.
Teisės žinių olimpiados iniciatyvą palaiko ir rengia visos pagrindinės Lietuvos teisinės organizacijos. „Olimpiadą kartu rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad jiems trūksta atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – sakė L. Jakulevičienė.
Šių metų olimpiados klausimai buvo susiję su aktualiais tarptautiniais erdvėje vykstančiais tarpvalstybiniais įvykiais, Lietuvos konstitucinės, civilinės, darbo, baudžiamosios teisės aktualijomis.

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva.
Olimpiados partneriai – advokatų kontra Eversheds Saladžius, Švietimo ministerija, Lietuvos Aukščiausias teismas, Nacionalinė teismų administracija, Antstolių rūmai, Notarų rūmai, Lietuvos teisininkų draugija, Profesoriaus Stasio Vėlyvio fondas, PwC Legal Bukauskas ir partneriai. Informacinis partneris – naujienų portalas 15min.lt

Scroll to Top