Apie Olimpiadą

Visuomenės teisinio švietimo poreikis yra didelis, nes teisė – neatskiriama kiekvieno asmens gyvenimo dalis. Teisės žinios šiandieninėje visuomenėje yra labai paklausios, taip pat jos tiesiogiai siejasi su verslu, politika ir ekonomika. Papildoma pažintis su teise, naujų žinių ir įgūdžių įgijimas yra labai svarbus ugdant jaunų žmonių pilitieškumą. 9-12 klasių moksleiviai yra pasirinkę savo ateities profesiją arba yra jos pasirinkimo kryžkelėje, tačiau, kad ir kokią specialybę jie pasirinks – teisės žinios ir gebėjimas jas taikyti yra svarbus teisinei sąmonei formuoti.

Nacionalinės teisės žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus.

Olimpiados dalyviai:

I turas – 1500 moksleivių iš visos Lietuvos,

II turas – 300 moksleivių, kurie geriausiai išlaikys I etapo testą.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio teisės mokykla kartu su Lietuvos advokatūra. Vertingus pagrindinius prizus nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“ ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaiko Nacionalinė švietimo agentūra, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Daugiau informacijos, olimpiados medžiaga ir plakatai – el. paštu: teisekiekvienam@mruni.eu

IKI PASIMATYMO NACIONALINĖJE TEISINIŲ ŽINIŲ OLIMPIADOJE, NES TEISINĖS ŽINIOS PRAVARTU KIEKVIENAM!